m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Pierwsze sukcesy piłkarskie UKS Bzyk Bąkowice

 

Początkiem września zaczęła się nowa edycja piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W tym roku nasi uczniowie startowali w kategorii dziewcząt i chłopców młodszych, czyli roczniki klas IV i V szkoły podstawowej. Chłopcy w Bąkowicach, a dziewczęta w Popielowie wygrali swoje turnieje eliminacyjne i uzyskali awans do dalszego etapu rozgrywek. Należy zaznaczyć, że żeńską drużynę z Bąkowic uzupełniały dziewczęta ze szkoły w Dąbrowie i tworzyły reprezentację gminy Świerczów. Za chęć wspólnego rywalizowania dziewczynom i Panu Sewerynowi Cicheckiemu dziękujemy. Półfinały wojewódzkie dziewczęta rozgrywały również w Popielowie, które także wygrały i zapewniły sobie historyczny awans za zawody wojewódzkie. W zwycięskim turnieju dziewczęta pokonały Brzeg i zremisowały z Łubnianami. Natomiast chłopcy swój półfinał rozgrywali w Dębskiej Kuźni, gdzie zajęli trzecią lokatę pokonując gospodarzy, ale ulegając ekipom z Brzegu i z Popielowa.

Jak się później okazało po wycofaniu się z turnieju drużyny z Brzegu nasi chłopcy uzyskali także awans na rozgrywki wojewódzkie. Wojewódzkie zawody Turnieju Orlika odbyły się w Kluczborku, gdzie nasze zespoły nie wygrały, ale godnie się zaprezentowały i walczyły z najlepszymi ekipami jak „równy z równym”. Chłopcy w grupie walczyli z Orłem Głogówek, Piąsteczką Krapkowice i PSP nr 2 z Olesna. Natomiast dziewczęta w grupie rywalizowały z PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, PSP nr 4 z Praszki i SP Białą Nyską/Sidziną. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli szóste miejsce, natomiast dziewczęta zostały CZWARTĄ! drużyną województwa. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu w imieniu dzieci bardzo dziękujemy. Szczególnie dziękujemy Wójtowi Gminy Świerczów Panu Andrzejowi Gosławskiemu oraz rodzicom małych piłkarek i piłkarzy.

 

                                                                                                        Andrzej Piwowarczyk

 

wstecz